Aktualności

Nasz blog

PREMIERA KINOWA „KULT FILM”

KULT_FILM_600_250Dziś w Kinie Wisła w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego „Kult film” w reżyserii Olgi Bieniek. Współautorem zdjęć jest Krzysztof Kowalski, który także współpracował przy scenariuszu. Producentem filmu jest firma Filmicon znana z takich produkcji jak „Kamerdyner”, „Układ zamknięty” czy „Czarny czwartek”

„CI FACECI” PREMIERA

FACECI_600_250Wyjątkowe wydarzenie! Kameralny spektakl teatralny „Ci faceci – czyli 9 grzechów głównych”. Coś o nas kobietach, coś o nas mężczyznach. Scenariusz spektaklu napisany został na podstawie prawdziwych sytuacji i co warto podkreślić: dla tego teatru – „Teatru bez Kurtyny” i na tę scenę – w Żuławskim Ośrodku Kultury!  „Ci faceci – czyli 9 grzechów głównych” to komedia, grana przez kobiety, ale nie tylko dla damskiej części publiczności. Porusza zabawne sytuacje z życia codziennego, które dzieją się w naszych domach, na urlopach czy w pracy. Perypetie damsko-męskie w humorystycznej odsłonie. Scenariusz spektaklu napisany został na podstawie prawdziwych historii. Reżyseria: Krzysztof Kowalski Scenariusz: Krzysztof Kowalski, Dawid Garncarek Od czasu premiery spektakl obejrzało już 1000 osób.

PREMIERA „CZARNEJ SKRZYNKI” W TVP

BB_PREMIERA_TV_600_25006.02. obędzie się premiera filmu „Czarna skrzynka” w TVP Kultura, godz. 18.30. Film będzie można później obejrzeć TVP VOD.

PRAPREMIERA „ZMYSŁU ŻUŁAW”

ZMYSL_PRAPIEMIERA_600_250Dziś w Żuławskim Ośrodku Kultury miał miejsce prapremierowy pokaz filmu „Zmysł Żuław w reżyserii Krzysztof Kowalskiego i Tomasza Stroynowskiego. Było to niezwykle miłe spotkanie, gdyż na projekcję przybyła większość bohaterów filmu, za co serdecznie dziękujemy!

„LUDZIE MORZA” PLANETE+

LUDZIE_MORZA_600_250Przez ostatnie pół roku miałem przyjemność uczestniczenia, jako współautor zdjęć, w bardzo ciekawym projekcie filmowym. „Ludzie morza” to 10-cio odcinkowy serial zrealizowany dla kanału Planete+, w którym kamera towarzyszy trzem usteckim kutrom Ust 24, UST 121 i UST 204 podczas ekstremalnych wypraw na połowy dorsza, łososia, szprotów i śledzia. Praca w temperaturze poniżej -12 stopni Celsjusza, niebezpieczne dla statku kry pływające na zamarzniętym morzu, liczne kontrole Straży Granicznej w poszukiwaniu przemytu to tylko kilka utrudnień towarzyszących codzienności rybaków. Reżyserem serialu jest Rymwid Błaszczak, producentem Ewelina Binkowska – Forward Group

„RUBINOWE GODY” NA DVD

RUBINOWE_600_250Komedia „Rubinowe gody” w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego ze zdjęciami Krzysztofa Kowalskiego ukaże się na początku grudnia na DVD. „ Film zdobył Nagrodę Jury w konkursie kina niezależnego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, był również nominowany do nagrody „OFFowe Odkrycie Roku 2008”, zdobył także pierwszą nagrodę w konkursie kina niezależnego na Polish Film Festival 2009 w Los Angeles.

„TOTART” W TVP2

TOTART_TVP_600_250Dziś w TVP 2 telewizyjna premiera filmu w reżyserii Bartka Paducha „Totart – czyli odzyskiwanie rozumu”. Zdjęcia: Bartosz Bieniek, Krzysztof Kowalski. Formacja Totart dała dziesiątki ujawnień twórczych na terenie całego kraju, a także podczas tzw. akcji berlińskich. Grupa skupiała grafików, poetów, malarzy, muzyków, fotografików czy performerów, wśród których są takie postacie jak: Paweł Konjo Konnak – główny showman formacji, Paweł Paulus Mazur, Darek Brzóska Brzóskiewicz, Wojtek Stamm alias Lopez Mausere czy Ryszard Tymon Tymański.

„CZARNA SKRZYNKA” NA DVD

DVD_600_250

Kilka dni temu do sprzedaży trafił najnowszy numer czasopisma Digital Camera Polska. Do magazynu dołączana jest płyta DVD z filmem dokumentalnym o Tomaszu Tomaszewskim pod tytułem “Czarna Skrzynka”w reżyserii Krzysztofa Kowalskiego i Dawida Garncarka.. W filmie między innymi prezentowane są archiwalne, nie publikowane dotąd materiały, a fotograf odkrywa kulisy stojących za nimi wydarzeń.

PREMIERA FILMU „PIERWSZY”

PIERWSZY_600_250

Dokument został zrealizowany w ramach obchodów 65-lecia domu kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Relacje tych, którzy pamiętają początki i tych, którzy w ciągu wielu lat współtworzyli lokalną kulturę, przeplatają się z unikalnymi materiałami filmowymi dokumentującymi życie miasta. Wyłania się z nich obraz miejsca i ludzi z nim związanych. Zobaczycie, jak na przestrzeni lat, razem ze zmianami ekonomicznymi i społecznymi, zmieniał się też klimat kulturalny Żuław. „Pierwszy” to również uniwersalna opowieść o roli kultury, która ma moc zmieniania ludzi i o spotkaniach z wybitnymi osobowościami, które budzą siły twórcze w każdym człowieku.

PREMIERA SPEKTAKLU „PIERWSZY”

PIERWSZY_SPEKTAKL_600_250_

Udało się:) Dostąpiliśmy zaszczytu współtworzenia spektaklu o historii pierwszego w powojennej Polsce domu kultury. Około tysiąca wzruszonych widzów, to największa nagroda. Reżyseria: Krzysztof Kowalski Dyrektor artystyczny: Tomasz Stroynowski Scenariusz: Krzysztof Kowalski, Tomasz Stroynowski, Monika Jastrzębska – Opitz

NAMM 2015 LOS ANGELES

SLASH_600_250

Właśnie wróciliśmy z chyba najważniejszych targów muzycznych – NAMM 2015, które odbywają się w położonym pod Los Angeles Anaheim. Było to prawdziwe święto muzyki.  Spotkaliśmy tam takie światowe gwiazdy jak m.in. Stevie Wonder, Slash, Victor Wooten, Nathan East, Wonder Mike & Master Gee. Wkrótce materiał z naszej pracy, którą wykonywaliśmy dla PRESS4MUSIC.COM

KULT FILM

KULT_600_250

Powstaje pierwszy film dokumentalny o legendarnym zespole muzycznym Kult. Producentem filmu jest firma FILMICON. Film będzie zapisem z 15-tej –  jubileuszowej trasy koncertowej zespołu. Premiera przewidziana jest na październik 2015 roku.  Reżyserem filmu a tekże autorem zdjęć jest Krzysztof Kowalski.

 

PREMIERA FILMU O TOTARCIE

TOTART_600_250

Dziś na Warszawskim Festiwalu Filmowym odbyła się premiera pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Totart – czyli odzyskiwanie rozumu” Jest to film o gdańskiej formacji artystycznej Totart, która obrazoburczo-prześmiewczymi ujawnieniami rozsadzała ponurą, PRL-owską rzeczywistość lat 80-tych. To również opowieść o fenomenie duchowego przywódcy i ideologa grupy, Zbigniewie Sajnogu i jego zaskakującym przystąpieniu do sekty Niebo. Reżyserem filmu jest Bartosz Paduch, autorem zdjęć Bartosz Bieniek, współpraca operatorska Krzysztof Kowalski.

 

SHANGHAI

SHANGHAI_600_250

Jesteśmy na zdjęciach w Shanghaiu, gdzie wspólnie z firmą INFOMUSIC.PL realizujemy film wizerunkowy dla targów muzycznych MUSIC CHINA.

TRAVELERY 2014 – GRAND PRIX

TRAVELLER_600_250Grand Prix tegorocznej edycji konkursu otrzymał światowej sławy fotograf Tomasz Tomaszewski. Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich fotografów. Pierwszy Polak, którego do współpracy zaprosił magazyn amerykański „National Geographic”. Tomasz Tomaszewski nie tylko dokumentuje świat, ale pokazuje też innym, jak to robić. Wykłada fotografię w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech. Travelery wręczane są najwybitniejszych polskim podróżnikom, naukowcom, pisarzom i odkrywcom, aby uhonorować ich dokonania.

Z okazji 10-cio lecia National Geographic Traveler   w magazynie ukazał się też artykuł o Tomaszu Tomaszewskim ”Fotograf ludzkich dusz” autorstwa Moniki Berkowskiej inspirowany naszym filmem „Czarna skrzynka”.

„CZARNA SKRZYNKA” NAJLEPSZYM FILMEM DOKUMENTALNYM ROKU

TRZYZYWIOLY_600_250

Dotarła do nas bardzo miła wiadomość. Przyznano Nagrody Podróżników Czwarty Żywioł 2014. Głosem Kapituły w czasie 11.Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie (21-23 marca 2014) przyznano nagrody w pięciu kategoriach. Zwycięzcą w kategorii: „Dokumentalny film roku” został film „Czarna Skrzynka” – w reżyserii  Krzysztofa Kowalskiego i Dawida Garncarka.

 

LIFEHEIT

LIFEHEIT_600_250Zakończyliśmy produkcję filmów dla znanego niemieckiego producenta artykułów gospodarstwa domowego – firmy Lifeheit. Producentem wykonawczym projektu była agencja PR Sense.

NAJSTARSZY DOM KULTURY W POLSCE

ZOK_600_250

Zaczynamy zdjęcia do filmu o najstarszym domu kultury w Polsce.

MUSIKMESSE FRANKFURT 2014

FRANKFURT2014_600_250Kolejny raz z portalem INFOMUSIC.pl byliśmy na targach muzycznych we Frankfurcie nad Menem.

ENERGA

ENERGA_600_250Ukończyliśmy prace nad filmem dla Energii Hydro. Producentem filmu jest Dom Filmowy Filmicon.